امروز

جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۹:۰۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

شبکه خبری خوزستان// در حالی که تنها چند روز از تغییرات جدید در کمیته داوران فوتبال خوزستان می گذرد ، تست آمادگی جسمانی پیش فصل داوران به شائبه های مطرح شده تا حدودی رنگ حقیقت بخشید.

پس از برگزاری انتخابات هیات فوتبال خوزستان و انجام تغییرات در کمیته داوران، گمان می رفت که تغییرات در چیدمان و برخورد چندسویه با داوران در معرفی به لیگ های کشور صورت پذیرد که تست آمادگی جسمانی داوران به این گمان ها رنگ واقعیت بخشید.
حضور کلیه داوران شاغل در فوتبال خوزستان در تست آمادگی جسمانی پیش فصل که تنها جهت معرفی به لیگ های کشور صورت گرفته ضمن ایجاد بی نظمی و حواشی ریز و درشت، موجب شد که سنگ بنای کمیته داوران جدید هیات فوتبال با چالش تاثیرگذاری روبرو گردد.
از سویی دیگر و در حالی که در تمامی استان های کشور تست داوران منطبق با استانداردهای فیفا و فایل صوتی گرفته می شود، سنجش آمادگی جسمانی داوران با سوت و پرچم در میان خیل عظیم داوران آماده و ناآماده نمی تواند معیار مشخصی جهت تعیین شایسته ها باشد.
برخورد چندسویه با داوران و اخراج برخی داوران مورد اعتماد کمیته داوران پیشین که بخش اعظمی از مسابقات سالهای اخیر فوتبال استان و حتی کشور را به دوش کشیده اند، سلامت کاری کمیته داوران را با تهدیدی جدی روبرو خواهد نمود.
فحاشی و توهین های برخی ممتحنین در جریان تست داوران از دیگر حواشی بود که فضای ورزشگاه تختی را برای ساعاتی تحت الشعاع خود قرار داد.
حضور چندآقازاده در جریان تست داوران که طی سالهای اخیر همواره با ضعف در قضاوت ها و ایجاد رانت در داوری خوزستان ، فضای داوری و مسابقات فوتبال را تا حدودی به حاشیه کشانیده بودند نیز از نکات جالب توجه بود. نکته جالب تر اینکه این داوران آقازاده طی سالهای اخیر هیچگاه نتوانسته بودند رضایت مجموعه کمیته داوران استان را جلب کنند و به نظر می رسد با تغییرات جدید و حمایت های معنوی خویشاوندان خود از شانس بالایی جهت قضاوت در لیگ کشور برخوردار خواهند بود.
علیرغم این فدراسیون فوتبال اوایل خردادماه سالجاری طی نامه شماره ۲۶۱/۹۷/۳۹۲۴/۱۳ هیات فوتبال خوزستان ۵ شاخص را جهت معرفی داوران و کمک داوران به لیگ های برتر، یک، دو و سه تعیین نموده که شامل نمره ارزیابی ناظران داوری ، تعداد قضاوت داوران در فصل اخیر، شرکت فعال در آموزش از راه دور، ارائه برنامه تمرینی ماهانه آمادگی جسمانی، شخصیت و شرایط سنی می باشند. هر چند که شواهد و قرائن از عدم توجه به این شاخص ها جهت معرفی داوران خوزستان به لیگ های کشور حکایت می کند.
با تمام آنچه گفته شد، ترکیب کمیته داوران جدید که جمعیت شلوغی را این روزها حول و حوش خود می بیند طی روزهای آتی حواشی مختلفی را پیش روی خود خواهد دید و نارضایتی برخی داوران و کناره گیری احتمالی آنان از عرصه قضاوت تنش های زیادی به کمیته داوران خوزستان تحمیل خواهد نمود.

بیشتر بخوانید»  گروه‏گرایى ‏هاى نابجا، انسان را به كارهای جاهلانه مى‏ كشاند / مساجد، سنگر مبارزه با كفر و شرك است
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  داوری فوتبال خوزستان در سراشیبی سقوط …
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت