امروز

سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۲۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

خطیب جمعه شهرک طالقانی

امام جمعه شهرک طالقانی:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی  وعده هایی که توانایی انجام آن ر ا ندارند به مردم ندهند وبه وعده هایی که به مردم می دهند جامه عمل بپوشانند.

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: شروط رهبری برای پذیرش برجام اروپایی تبدیل به مطالبه عمومی از دولت و مجلس شود تا این شروط علاوه بر عدم فراموشی؛ به دام قرائت ها و تفاسیر مختلف جریان های سیاسی کشیده نشود

حجت الاسلام هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تسلیت فرارسیدن دهم رمضان سالروز وفات ام‌المؤمنین حضرت خدیجه (س) عنوان کرد: حضرت خدیجه(س) در خانواده ای موحد و مومن به آیین ابراهیم حنیف (ع)و در مکه متولد شد و بعدها تمام ثروتش را در اختیار پیامبر(ص) قرار داد تا برای نشر اسلام از آن استفاده کند و این یکی از بزرگترین خدمات آن حضرت به دین اسلام بود که باید برای ما الگو باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن دوازدهم رمضان سالروز عقد اخوت میان پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص)، در قالب عقد اخوت بین مؤمنین و بین خود و امیرالمؤمنین علی (ع)، به همگان فهماند که جز علی( ع )کسی شایستگی پیشوایی بر مسلمین را ندارد.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به سالروز تأسیس مجلس شوراى اسلامى و روز قانون بیان کرد:‏ نمایندگان مجلس شورای اسلامی قول وعده هایی که توانایی انجام آن را ندارند به مردم ندهند و به وعده های خود جامه عمل بپوشانند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها بااشاره به مواضع برجامى جمهورى اسلامى ایران در مذاکره با اروپا خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین، علاوه بر تبیین اقدامات آمریکا در براندازی نظام و بی نتیجه بودن آنها، شروط شش گانه ای را برای برجام اروپایی بیان نمودند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب با این شروط پیش دستانه، دیپلماسی انفعالی و التماسیِ دولت را به دیپلماسی تهاجمی و طلبکارانه نظام تبدیل کردند. تغییر زمین و مدل بازی به معنی آرایشی جدید در مقابل حریف بدعهد و بدسابقه ای است که تعامل با آن الزامات خود را دارد. هرچند هیچ چشم اندازی برای قبول این شروط توسط اروپا وجود ندارد اما از بعد  کاربردی؛ نکات مهمی در آن وجود دارد.

هاشمی ادامه داد: محور فرمایشات رهبری بر اصلِ ثابتِ لغوتحریم هاست،  یعنی اساس و هدف هرگونه مذاکره با طرف های اروپایی و آمریکایی باید لغو تحریم ها باشد و عباراتی هم چون “تثبیت حقوق هسته ای” ؛ “بی آبرو کردن آمریکا” و … تنها در صورت تحققِ آن اصل، قابل تعریف است ، عدم لغو تحریم ها، دقیقا به معنی عدم دستیابی به هدف مذاکرات و بی نتیجه بودن آن است.

امام جمعه شهرک طالقانی تاکید کرد: موضع اروپا تا هنگامی که به قطعنامه شورای امنیت تبدیل نشود عملا در سطح یک موضع گیری سیاسی غیرالزام آور باقی خواهند ماند و اثر عملی خاصی برای ایران ندارد، این موضع گیری باید تبدیل به سند شود حتی با فرض وتوی قطعنامه پیشنهادی اروپا توسط آمریکا، این قطعنامه به عنوان یک سند تاریخی در سازمان ملل و افکار عمومی جهانیان ثبت خواهد شد.

بیشتر بخوانید»  تصادف در جاده هندیجان دیلم یک کشته ویک مصدوم برجا گذاشت

وی افزود: از این رو مقام معظم رهبری تاکید دارند که موضع گیری اروپا، تبدیل به قطعنامه شورای امنیت شود و این شرط زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم بجز یک ضلع آن (آلمان) ، فرانسه و انگلیس از اعضای دائم شورای امنیت هستند.

هاشمی نحوه اعلام شروط توسط رهبری را نشان از بعد کارشناسی، صراحت و اقتدار ایشان دانست و گفت: شروط اعلامی قبلی برای پذیرش برجام و برخورد شعاری دولت و مجلس با آن شروط و نهایتا بی توجهی عملی به آنها؛ عملا موجب وارد آمدن خسارت بزرگی به صنعت هسته ای کشور و یا برچیده شدن آنها شد. در این مرحله باید شروط رهبری برای پذیرش برجام اروپایی تبدیل به مطالبه عمومی از دولت و مجلس شود تا این شروط علاوه بر عدم فراموشی؛ به دام قرائت ها و تفاسیر مختلف جریان های سیاسی کشیده نشود.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به پنجم خرداد روز نسیم مهر و روز حمایت از خانواده زندانیان‏ عنوان کرد:  خانواده های زندانیان یکی از اقشار آسیب‏پذیر جامعه هستند، اکثر خانواده‏هاى زندانیان، نیازمند حمایت مبرم هستند، اگرچه نهادهاى حمایتى در حد بضاعت خود به این خانواده‏ها خدمات ارائه مى‏کنند اما فقدان نظام جامع حمایتى و کمبود اعتبارات، شرایط دشوارى را براى زندگى روزمره آنان به‏وجود آورده است؛ به‏نحوى که حتى در غالب موارد براى تأمین حداقل نیازها دچار بحران‏هاى جدى مى‏شوند.

وی در ادامه گفت: در صورت عدم‏حمایت جدى و تأثیرگذار از این خانواده‏ها شاهد رشد معضلات و آسیب‏هاى مختلفى قابل‏توجهى همچون طلاق همسران زندانیان، ترک تحصیل فرزندان، ناهنجارى‏هاى اجتماعى و روانى، گرایش اعضاى خانواده به مشاغل کاذب و تکدى گرى خواهیم بود و باید این زنگ خطر را به صدا درآورد که در آتیه شاهد ورود تعداد قابل‏توجهى از اعضاى خانواده زندانیان به چرخه جرم باشیم.

هاشمی با تبریک فرارسیدن پانزدهم رمضان سالروز ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) کریم اهل بیت (علیهم السلام) بیان کرد: کرم و سخاوت امام حسن مجتبى(ع) به ‏حدى بود که در روایت آمده است که هیچ‏گاه سائلى را رد نکرد و در برابر درخواست او «نه» نگفت. به ‏همین ‏دلیل است که او را «کریم آل طه» مى‏خوانند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی با اشاره به فرارسیدن  آغاز هفته کمک به محرومان و مستضعفان‏ خاطر نشان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه دستگیرى از مستمندان، فقیران و درماندگان است. گرچه انفاق در راه خدا در تمام ایام سال داراى پاداش و ثواب است اما در ماه مبارک رمضان داراى فضیلت برترى است. . لذا براى توجه و جلب همیارى و مشارکت مؤمنان روزه‏دار در این عمل عبادى، از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ رمضان المبارک به‏عنوان هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام  نامگذارى شده است.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان با اشاره به پخش گزارش تلویزیونی از بازار شهرک طالقانی گفت:  وضعیت نابسامان بازار شهرک طالقانی به هیچ عنوان زیبنده شهر نیست و مشکلات عدیده ای را برای فروشندگان و خریداران بوجود آورده است لذا مسوولین مربوطه هرچه سریعتر اقدامات لازم را جهت ساماندهی بازار انجام دهند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  خطیب جمعه شهرک طالقانی :نمایندگان مجلس شورای اسلامی  وعده هایی که توانایی انجام آن ر ا ندارند به مردم ندهند وبه وعده هایی که به مردم می دهند جامه عمل بپوشانند.
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت