امروز

سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۴۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

حجت الاسلام سامری با بیان اینکه باید آداب قرآن را به فرزندانمان بیاموزیم،گفت: به بهانه احترام به قرآن کریم آنها را از این وزنه گرانقدر نترسانیم بلکه با توضیح و تبیین قرآن کریم برای کودکان مان به آنها بیاموزیم که معجزه الهی در روز قیامت حق شفاعت و شکایت را دارد و با خواندن قرآن آن را شفیع خود قرار دهیم.

حجت‌الاسلام سامری در نشست هفتگی دارالقرآن نورالمهدی شهرک شهید رجایی بندر ماهشهر که شنبه ۱۵ آبان‌ماه برگزار شد با بیان اینکه سفارش‌های بسیاری از ائمه معصوم(ع) مبنی بر تمسک به قرآن کریم از جمله روایت نبوی شده است، گفت: این دو وزنه گرانبها با یکدیگر سبب نجات انسان می‌شود.

وی بیان کرد: قرآن و اهل‌بیت(ع) همانند دو بال یک پرنده هستند که نمی‌توان به یکی از آنها به تنهایی تمسک جست. یکی از معضلات جامعه ما این است که قرآن را به دلیل برخورداری از قداست ترسناک جلوه داده به طور مثال تا فرزندانمان بخواهند حتی قرآن را به دست گیرند او را به تندی از قرآن می‌رانیم و گمان می‌کنیم که با این عمل شأن قرآن حفظ می‌شود و از کلام الهی مواظبت کرده‌ایم. در حالی که کتاب آیات الهی در خانه‌های ما تنها در ماه مبارک رمضان باز می‌شود.

سامری با بیان اینکه باید آداب قرآن را به فرزندانمان بیاموزیم، گفت: به بهانه احترام به قرآن کریم آنها را از این وزنه گرانقدر نترسانیم بلکه با توضیح و تبیین قرآن کریم برای کودکانمان به آنها بیاموزیم که معجزه الهی در روز قیامت حق شفاعت و شکایت را دارد و با خواندن قرآن آن را شفیع خود قرار دهیم.

وی افزود: با هجرت از قرآن کریم آن را شاکی خود قرار داده و چه بسا با این عمل خسران ابدی ما را فرا گیرد که البته در غیر این صورت و انس با کلام خداوند بهشت جاویدان نصیب ما خواهد شد.

سامری در پاسخ به این پرسش که برخی می‌گویند چه اندازه قرآن بخوانیم؟ گفت: این سؤال را قرآن کریم در آیه ۲۰ سوره مزمل پاسخ داده است. تا آنجا که می‌توانید قرآن بخوانید این ظریف‌ترین تعبیر قرآن است که حدی برای قرائت تعیین نکرده بلکه قرائت قرآن را به هر کس واگذار کرده که به اندازه توان و ظرفیت بخواند و این یک شاهکار قرآنی است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه انس با قرآن کریم مراتب متعددی دارد، گفت: کمترین مرتبه از جنبه ثواب در دست گرفتن قرآن است بدون آنکه فرد چیزی بخواند. سپس بازکردن و نگاه کردن به قرآن نورانیت چشم و بصیرت قلب را افزایش می‌دهد و پس از آن خواندن زبانی قرآن بدون تدبر، خواندن قلبی قرآن، خواندن قرآن با تدبر و تدبر همراه با عمل عالی‌ترین رتبه قرآن است.

وی گفت: امید است جامعه با عمل به تعالیم قرآن کریم روز به روز به تعالی و ترقی خود بیافزاید.

مرجع:خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)

بیشتر بخوانید»  برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و خودکفایی شهرستان بندر ماهشهر
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  جلسه تفسیر قرآن در دارالقرآن نورالمهدی برگزار شد
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت