امروز

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

استاندار خوزستان گفت: برای اعمال قانون توسط محیط زیست هیچ منعی ایجاد نکرده‌ایم و اگر جایی آلاینده است و ضررهای جبران ناپذیری دارد باید اقدامات اساسی انجام دهد.

شبکه خبری خورستان/ /اگر محیط زیست موردی را بر خلاف قانون تشخیص بدهد، عمل می‌کند و در این رابطه بحث خاصی نداریم و برای اعمال قانون توسط محیط زیست هیچ منعی ایجاد نکرده‌ایم و اگر جایی آلاینده است و ضررهای جبران ناپذیری دارد باید اقدامات اساسی انجام دهد.

دلیل نشت غیرعادی گاز ناکس NOX در هوا

محسن بیرانوند فرماندار ماهشهر در توضیح نشت گاز ناکس در پتروشیمی کارون در روزهای اخیر بیان کرد: فیلتراسیون واحد اسید نیتریک پتروشیمی کارون ضعیف شده که باعث نشت غیرعادی گاز ناکس NOX به هوا شده که مورد تایید محیط زیست نیست.

وی افزود: تاکنون کاتالیزور مربوط به این فیلتراسیون از کشورهای اروپایی تامین شده است در حال حاضر به دلایلی امکان خرید آن وجود ندارد و قرار است این کاتالیست در داخل تولید شود.

بیرانوند درباره اقدامات انجام شده توسط پتروشیمی کارون گفت: تا تولید این کاتالیست در داخل مذاکراتی توسط پتروشیمی کارون با شخصی در یزد انجام شده که می‌تواند گاز ناکس را به پودر تبدیل کند و با این شخص در روز یکشنبه در محل فرمانداری جلسه‌ای ترتیب داده‌ایم تا از این طریق بتوانیم اقدامات کمکی و کنترلی لازم را انجام دهیم.

پیوست زیست محیطی فاز دوم منطقه ویژه لحاظ شود

استاندار خوزستان در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار تسنیم در مورد اخذ پیوست زیست محیطی جهت ایجاد فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه از مراجع ذی‌صلاح بیان کرد: پیوست زیست محیطی حتما باید باشد و منطقه ویژه پتروشیمی فعالیت گسترده‌ای در این رابطه انجام داده است.

وی افزود: با مدیرکل محیط زیست استان خوزستان و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دو جلسه داشته‌‌ایم و اطلاع دارم جلسه‌های متعددی بین مدیران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و محیط زیست در حال انجام است و حتما باید پیوست زیست محیطی قبل از ایجاد فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی لحاظ شود.

 

منبع : تسنیم خوزستان

بیشتر بخوانید»  تشریح جزئیات آخرین خورشیدگرفتگی سال/ رویت کامل گرفتگی در اقیانوس ها
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  توضیحات استاندار خوزستان درباره نشت غیرعادی گاز ناکس در هوا
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت