امروز

یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

شبکه خبری خوزستان// دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش با معرفی و تقدیر از منتخبین ۱۱ استان کشور برگزار شد.

مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش در آذر ماه جاری برگزار شد و از میان بیش از ۹۱ اثر ارسالی به دبیرخانه جایزه، هیات داوری در نهایت ۲۱ انجمن و فرد را منتخب دریافت جایزه معرفی نمود. وجود منتخبینی از یازده استان فارس، لرستان، تهران، سیستان، کهگیلویه، خوزستان، بوشهر، کردستان، مازندران، گلستان و هرمزگان در دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش موجب افزایش سطح کیفی آن از دوره پیشین باشد.

دکتر محمد رادمنش در این مراسم با اشاره به موضوع تخریب و نابودی محیط زیست بیان داشت: محیط زیست هنوز برای بیشتر مردم یک بحث حاشیه ای است که به گمانشان از شکم سیری است، برای عده ای نیز یک بحث روشنفکری است. وی افزود: این افراد در نشست های خصوصی شان از فلسفه، سیاست و مسائل اجتماعی سخن می گویند و گریزی بی عمل هم به مسایل زیست محیطی می زنند و غر می زنند.
رادمنش با بیان اینکه برای عده اندکی تخریب محیط زیست یک تهدید جدی و در حد مرگ و زندگی است تصریح کرد: تخریب محیط زیست برای این عده اندک همان حالتی را دارد که ما در دره ای بسیار شیب دار نشسته و سیلی هولناک و یا یک رانش سهمگین در حال خراب شدن روی سر ماست. واقعیت تخریب محیط از آن سیل هولناک و یا رانش سهمگین هم هولناک تر است. وی با اشاره به اینکه محیط زیست در حال مردن است و موجودات زنده و از جمله انسان هم در حال مردن هستند مردن با مردنی که برای ما آشناست متفاوت است خاطرنشان کرد: قبلاً پدران ما می مردند و فرزندان به زندگی ادامه می دادند ولی اگر محیط زیست بمیرد ما و فرزندان ما همگی با هم می میریم. وی عنوان کرد: این همایش برای تقدیر از کسانی راه اندازی شده که در این نبرد سهمگین سهیم هستند و امیدوارم این تقدیر و تشکر را هرچند اندک از ما بپذیرند و جهاد خودشان را در این راه بیش از پیش زیادتر کنند.

محسن خیرالهی مسئول دبیرخانه جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش نیز خاطرنشان ساخت: این جایزه بعنوان فرآیندی مردمی و با مدیریت بخش خصوصی ساز و کاری است برای شناسایی، معرفی، تقدیر و حمایت از همه کسانی که بصورت گروهی یا فردی برای پاسداشت سرزمین خود داوطلبانه تلاش می کنند. وی با بیان این که تقدیر و تشکر از اقدامات و فعالیت افراد موجب انگیزه بخشی و تقویت حرکتهای رو به جلو می شود افزود: هدف اصلی این جایزه ملی نیز همین بوده و امیدواریم تا ضمن تحرک بخشی بیشتر به فعالیتهای داوطلبانه در حوزه محیط زیست، تداوم و گستردگی بیشتر اقدامات محیط زیستی را در سطح کشور شاهد باشیم.

رئیس اداره ی برنامه ریزی و منابع اداره کل محیط زیست خوزستان ضمن ابراز امیدواری به مشارکت بیشتر سمن ها و فعالین محیط زیست در دوره های آتی جایزه محیط زیست دکتر رادمنش اظهار داشت: هدف اصلی دکتر رادمنش از حمایت و انجام اقدامات متعدد محیط زیستی همگرایی و هم افزایی بیشتر سمن ها بوده و ضمن استقبال از هر گونه پیشنهاد و راهکار برای بهبود شرایط موجود، در سالهای آتی با گسترش دامنه اطلاع رسانی و تشکیل دبیرخانه قوی تر انتظار می رود تا ضمن استقبال بیشتر افراد و گروههای محیط زیستی، پاسداشت فعالیت های صادقانه و داوطلبانه آنان را خواهیم داشت.

گفتنی است که نتایج داوری دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش به شرح ذیل می باشد:

رده اول:برندگان برتر جایزه

۱-انجمن خزندگان پارس به مدیریت هانیه غفاری

۲-موسسه ایده نو دوستدار هرمزگان به مدیریت مریم اقبالی

رده دوم:برندگان ویژه جایزه

 الف)برندگان حقیقی

ملک دینار شجره
حسین داستان نما
علیرضا افشون
محمود کشاورز
احمد قلاوند
شهرام دهکردی
حسن ناصر

ب)برندگان در قالب موسسه و انجمن

۱-انجمن هواداران کارون زلال شوشتر به مدیریت نسرین بوستانی

۲-انجمن سفیران بانگ زمین به مدیریت هدی نیکوراد

۳-کانون سبز تمیشه شهرستان کردکوی به مدیریت معصومه کشاورز

۴-موسسه دوستدارن طبیعت جهان نما به مدیریت محمد مخدومی

۵-تشکل یاپراک باران ترکمن به مدیریت منیره قلی پوری

رده سوم:برندگان شایسته تقدیر

 الف)برندگان حقیقی

فرشاد نژاد کریمی
آریا لطفی
مینا شیروانی
محمد شفیع ربیعی
علی نجات روستا

 ب)برندگان در قالب انجمن و موسسه

۱-انجمن میراث پریشان کازرون به مدیریت محمد جواد سیاح پور

۲-انجمن دانه کاران زاگرس به مدیریت فرامرز پیروزی

۳-انجمن سبز اندیشان کاکی به مدیریت محمد استاد

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  برگزاری دومین جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش با حضور منتخبینی از ۱۱ استان کشور
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی