امروز

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

با استخدام افراد غیربومی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برخورد جدی شود
حجت السلام والمسلمین هاشمی :۸۰ درصد شاغلین در شرکت های منطقه ویژه اقتصادی نیروهای غیربومی است / با استخدام افراد غیربومی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برخورد جدی شود
به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با گرامیداشت ۱۶ آذرماه روز داشجواظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های کشور به سمت مدرک گرایی سوق پیدا میکنندو این در آینده یک معضل خواهد شد.

وی افزود: خروجی دانشگاه باید بر اساس مهارت باشد، مهارت مهم نیست ومدرک نشانه مهارت است. ضرورت دارد مدارس قبل از دانشگاه ها مهارت ها را به دانش آموزان آموزش دهند.

امام جمعه شهرک طالقانی در ادامه با تآکید بر مهارت آموزی خاطرنشان کرد: از اساتید محترم می خواهم که صرف یادگیری دانش آموز ملاک نمره نباشد و یادگیری مهارت در اولویت است،مهارت زندگی، مهارت کار، مهارت اشتغال و استعدادها را باید کشف کنند.اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید به سمت مهارت افزایی برویم، چرا که لازمه خروج از معضل بیکاری گسترش مهارت آموزی است.
هاشمی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به آمار بالای بیکاری در شهرستان گفت: متاسفانه ۸۰ درصد شاغلین در شرکت های منطقه ویژه اقتصادی نیروهای غیربومی است که باید با این مساله برخورد جدی شود، نماینده مجلس صحبت هایی مبنی بر لزوم استخدام نیروهای بومی انجام داده است، ولی تحقق آن را باید در عمل دید.

وی ادامه داد: مردم ببینند که واقعا نماینده مجلس لایحه ۴۷ را تصویب کرده اند که از این لایحه تا کنون چه افرادی استخدام شده اند، مسوولین باید جوابگوباشند.

خطیب جمعه شهرک طالقانی به اجرای ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه تآکید کرد و افزود: نماینده باید ببیند کسانی که بعد از این لایحه شاغل شدند با چه لابی وارد کار شدند و چرا نیروهای ارزشی ما بیکار هستند، معضل بیکاری بیداد میکند و میخواهیم که با این موضوع بطور جد برخورد شود و هیچ اغماضی در این خصوص صورت نگیرد، قانون ، قانون است و همه باید مطیع این قانون باشیم.
هاشمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران کنگره ۱۲هزار شهید استان آذربایجان غربی عنوان کرد: اهمیت زنده نگهداشتن یاد و نام شهیدان ،که برجسته ترین شخصیت های بزرگ تاریخ جوانان فداکاری بودند که آنها را از دست دادیم .آنها خوشبخت شدند و لیاقتشان بالاتر از شهادت نیست.

وی ادامه داد: از مسوولین درخواست می کنیم که یک کنگره برای شهدای شهرک طالقانی داشته باشیم، شهدای شهرک طالقانی برای نسل جوانان ما بیشتر شناخته شوند ، از مسوولین نیز گله مندیم که عکسهای شهدای شهرک طالقانی متاسفانه تصاویر هر چند شهید باهم چاپ شوند ایا شهیدان ما آنقدر لیاقت ندارند که عکس یک شهید در یک تابلو جداگانه گنجانده شود.ما نمی گوییم اینکار اهانت به شهرک است بلکه اهانت به شهدای شهرک استباید در این زمینه از شورا درخواست میکنیم که به حل این موضوع بیندیشند.

امام جمعه شهرک طالقانی با بیان اینکه با حذف عبداله صالح عملا انصارالله به قدرت یکه تاز در صحنه سیاسی یمن باقی ماند، خاطرنشان کرد: این خواست خداست، علی عبداله صالح پاداش خیانت خود را گرفت که می خواستند کودتایی درست کنند و می خواستند فززندش را پادشاه قرار بدهند تا صنعا را تسخیر کنند اما ارتش یمن و انصارالله با ان موشک نیروگاه هسته ای را مورد اصابت قرار دهد، علی عبداله صالح نیز فراری شد و او را از بین بردند.

بیشتر بخوانید»  پیام تبریک هیئت تحریریه سایت شبکه خبری خوزستان به سید غلامرضا مستطابی به مناسبت انتصاب مشاور ویژه علی گلمرادی نماینده حوزه بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی

وی به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروهای مسلح و برگزیدگان جشنواره مالک اشتر اشاره کرد و گفت: با توجه به خصوصیات مالک اشتر که وقتی شهید شد معاویه گفت ما دو بازوی امام علی را قطع کردیم یکی عمار و دیگری مالک اشتر ،یکی از خصوصیات ایشان احساس مسوولیت و امادگی برای جهاد است. شجاعت، معنویت فرماندهی تقوا و تواضع که باید الگویی باشد برای نیروهای مسلح و بسیجیان باشد .

هاشمی ادامه داد: مسوولی که شجاع نباشد به درد نمی خورد ، کسی که مسوولیتی قبول می کند باید شجاع باشد و در مقابل حقوق مردم مطالبه گر باشد ، مسوولیتی جوابگو باید به خدا جواب پس دهد . بعضی از مسوولین متاسفانه به جای خدمت به مردم فکر جیب خودشان هستند و این ننگ است.

خطیب جمعه شهرک طالقانی با ابراز گلایه مندی از وضعیت گاز شهری در شهرک طالقانی گفت اظهار کرد: دوهفته است در رابطه با مشکل گاز شهری برای مستضعفین صحبت کردیم اما متاسفانه مسوولین می شنوند و شعار م دهند مسوولیت قبول می کنید و حقوق ان را دریافت می کنید اما جوابگوی لقمه ای که می خورید باشید. مسوولینی که نمیتوانند مشکلات مردم را حل کنند باید استعفا دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به تصرفی بودن برخی اراضی شهرک طالقانی اشاره کرد و گفت:یکی دو خیابان تصرفی وجود دارد که مردم فقیر برای ساختن خانه به آنجا رو آورده اند اما اجرائیات شهرداری مانع از این کار می شود، این مساله را حل کنید، ما با کار غیرقانونی مخالفیم اما راهکار دارد راهکار ارائه دهید.

هاشمی اضافه کرد: چرا نباید شهرک طالقانی پیمانکار جداگانه داشته باشد، باید دیگران برای ما تصمیم بگیرند، تا کی بیاد منتظر استقلال شهرک طالقانی باشیم، فقط با شهر شدن شهرک طالقانی معضلات این منطقه حل خواهد شد، گرچه خیلی‌ها ساز مخالف می زنند.

امام جمعه شهرک طالقانی اضافه کرد: ما از نماینده مجلس درخواست می کنیم که در این هفته یک جلسه مردمی بگذارند تا درددل مردم را از نزدیک بشنوند و شهرستان بندرماهشهر را از بلاتکلیفی نجات بدهند تا کی سرپرست! این شهر به حال خود رها شده است.

وی در پایان با تقدیر از شرکت عملیات غیرصنعتی تشکر میکنیم بایت برگزاری اولین همایش پیاده روی خانوادگی در شهرک طالقانی گفت: شهرک طالقانی با وجود استعدادهای بسیار جوانان آن در زمینه فعالیت های ورزشی نیازمند امکاناتی زیاد یاست اما متآسفانه تا به حال مسوولان از این مسئله غافل بوده اند، فرماندار شهرستان سال گذشته نیز قول دادند که ورزشگاه شهرک طالقانی را بازسازی کنند و مشکلات ان را حل کنند اما متاسفانه از حرف تا عمل فاصله زیادی است.

هاشمی با اشاره به بیانات مقام‌معظم رهبری در جمع مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی خاطرنشان کرد: زبان ما زبان نصیحت است، بله همیشهدر ارتباط با کشورهای اسلامی زبان ما به آنها زبان نصیحت است و از تبعیت کردن برنامه‌های آمریکا به جد برخورد میکنیم ،قدرت نظامی ایران را برای تهاجم و جنگ افروزی نیست بلکه برای جلوگیری از جنگ است. زمان ، زمان گفتمان و مذاکره است اما اگر دشمن ببیند طرف مقابل ضعف دارد طمع می ورزد و جنگ به پا می کند.

بیشتر بخوانید»  مصاحبه با دکتر صادق فریسات ریاست دانشگاه پیام نور هویزه در اولین روز از سال جدید تحصیلی

امام جمعه شهرک طالقانی به پاسخ مقام معظم رهبری به دستور اخیر ترامپ مبنی بر انتقال پایتخت اسرائیل از تل آویو به قدس اظهار کرد: نکته ای که معظم له اشاره کردند دررابطه با توطئه جدید آمریکا که از سر ضعف و ناچاری آنهاست که می خواهند قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی قرار دهند.قدس قلب فلسطین است و می خواهند این قلب را تسخیر کنند ما حامی فلسطین و با تمام توان از قدس حمایت خواهیم کرد اینها نظرشان بیشتر در مقابل جمهوری اسلامی ایران است.

وی در پایان اضافه کرد: اما بدانند جمهوری اسلامی ایران همیشه و هرجا در مقابل ظلم و ظالمان ایستاده و ایستادگی خواهد کرد، و به فضل الهی با مقاومت فلسطینیان و راه مقاومت که روز به روز قویتر خواهد شد در آینده ای نزدیک شاهد آزادی قدس شریف ان شاءالله خواهیم بود.بازهم خواهیم گفت که اینکارشان بازی با اتش است که بدانند آتش این فتنه دامنگیر آنها خواهد شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  با استخدام افراد غیربومی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برخورد جدی شود / مسوولینی که نمی توانند مشکلات مردم را حل کنند باید استعفا دهند
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت