امروز

جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۸:۰۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

در دو سه روز گذشته پیامهای در فضای مجازی منتشر شد که دکترقاسم ساعدی نماینده محترم مردم شریف شهرستان های دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی جلسات متعددی با مسولین نفتی و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز داشته است که این اخبار باعث شد بارقه امید در دل مردم دو شهرستان زنده شود و امیدوار شدند که این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی هم‌چنان از تمام ظرفیت‌های موجود برای شکوفایی اقتصادی و عمرانی حوزه انتخابیه خود گام بردارد.

ضمن آرزوی سلامتی برای آن نماینده محترم مواردی جهت پیگیری به عرض ایشان می رسانم:

۱-پیگیری حق و حقوق وحفظ کرامت و جایگاه کارگران شاغل در حوزه های نفتی در منطقه را اولیت کاری خود قرار دهد و همانگونه که در دیدار اخیر با مسولین نفتی منطقه اعلام کرده بود (هرکسی بخواهد به جوانان ما بی احترامی کند زبانش را از حلقمشون میشکم بیرون ) باتوجه به شجاعت و پیگیری های ایشان انتظار می رود که با دعوت از وزای نفت و تعاون کار و امور اجتماعی قضیه خودکشی مرحوم عمران روشنی مقدم را بررسی و از نزدیک با مشکلات و معضلات وتبعیض صورت گرفته با سایر کارگران سعی در حل مشکل این عزیزان باشد.

۲- باتوجه به درخواست آقای دکترسیدکریم حسینی ریس محترم مجمع نمایندگان استان خوزستان جهت حضور وزیر بهداشت یا معاونان ارشد آن در استان خوزستان انتظار می رود جناب ساعدی نماینده محترم مردم شریف شهرستان های دشت آزادگان و هویزه (باتوجه به اینکه تاکنون بیش از ۵۳نفر از کارکنان شاغل در بخش بهداشت و درمان به ویروس کووید۱۹ مبتلا شدند) وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی را جهت بررسی و تحلیل تجهیزات پزشکی و شنیدن مشکلات نیروهای درمانی و بهداشتی به شهرستانهای دشت آزادگان و هویزه بیاورند که پس از آن نسبت به رفع مشکل و راه اندازی دائمی دستگاه CT scan و دستگاه ارتروسکپی که مهمترین و گران‌قیمت‌ترین دستگاه استخوان و مفاصل است ( این دستگاه درسال۹۸ به روز رسانی شده است که هم اکنون به علت عدم توانایی در تهیه وسایل مصرفی ازعملیات خارج شد وباعث شد درآمد بیمارستان در حیطه ارتوپدی به شدت کاهش پیدا کندو بیماران برای انجام عمل های که با این دستگاه با هزینه تقریبی ۵۰۰ هزار تومان( پنج میلیون ریال) در بیمارستان های شهید چمران و شهدای نفت سوسنگرد انجام می‌دادند اکنون مجبور هستند به بیمارستان های خصوصی مرکز استان و باهزینه بیست میلیون تومانی( دویست میلیون ریال) مراجعه کنند این در حالی است که در زمان فعالیت دکتر هومن پدرام متخصص ارتوپدی شاهد حضور بیمارانی از عراق،کوبا یمن توریست درمانی علاوه بر مراجعه ودرمان بیماران از نقاط مختلف کشور در شهرستان بودیم.

۳-پیگیری تعمیر و راه اندازی دائمی دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان های شهید چمران و شهدای نفت سوسنگرد که هرچند وقت یکبار از مدار خارج می‌شوند و وضعیت بیماران بستری شده در این دو بیمارستان سخت و طاقت فرسا می‌شود.

۴-پیگیری حق و حقوق کادر درمانی اعم از پزشک و پرستار و ماما وبهیار و کمک بهیار و سایر کارشناسان و کارمندان و کارگران بیمارستان های فوق الذکر.

۵- پیگیری حق و حقوق کادر مراکز بهداشتی از جمله واحدهای پیشگیری و مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط و کارگران و کارمندان این حوزه که الحق و الانصاف پا به پای کادر درمانی شبانه روز در حال جانفشانی هستند.

۶-حضور در جلسات ستاد بحران کرونا ونظارت بیشتر بر کار آنها جهت اطلاع وصدور دستورات لازم برای اجرای قرنطینه خانگی تمام دوشهرستان به مدت ده روز جهت جلوگیری از ازدیاد مبتلایان به ویروس منحوس کرونا.

۸-دعوت کردن ریاست واعضای محترم مجمع نمایندگان استان خوزستان جهت اطلاع از مشکلات حوزه انتخابیه شهرستان های دشت آزادگان و هویزه وسعی بر حل این مشکلات یاحداقل رساندن حرف مردم مظلوم این دو شهرستان به مقامات عالی رتبه کشوری.

۹-راه اندازی دفاتر نماینده در شهرستان های دشت آزادگان و هویزه و گماردن افرادی با سعه صدر بالا باعث می‌شود که حجم تلفن ها با شماره همراه جنابعالی کم شود و با فراغت بال بیشتری پیگیر دیگر امور حوزه انتخابیه خود باشید.

۱۰-انتظار می رود با شورای اسلامی شهر و شهرداری شش شهر حوزه انتخابیه خود تعامل بیشتری داشته باشید تا شاهد پیشرفت و توسعه و عمران شهری باشیم.

داوودعبیداوی خبرنگار شبکه خبری خوزستان

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  بارقه امید در دل مردم شریف شهرستان های دشت آزادگان و هویزه با سخنان ساعدی
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی