امروز

سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۲۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

شبکه خبری خوزستان//تنها وزش بادهای شدید چند ساعته کافی بود تا خیابان ها و معابر عمومی در شهر اهواز به انبوهی از درختان شکسته شده تبدیل شود که علاوه بر تهدید سلامتی شهروندان و خودروهای عبوری، در پاره ای از موارد خسارات مالی و جانی را برای آنان در پی داشته باشد.

شب گذشته وزش بادهای شدید در شهرستان اهواز موجب شکستن درختان در مناطق متعدد گردید که علاوه بر ایجاد سدمعبر و افزایش حجم ترافیک ، تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان ایجاد نمود. درختانی که با وجود حجم بالای شاخ و برگ آنان، با تنه های ضعیف و شکننده ای همراه هستند که کم توجهی واحد فضای سبز شهرداری اهواز به این موضوع موجب گردیده با افزایش شدت وزش باد، بیم شکستن آن ها برود. از سویی دیگر مخاطراتی که این موضوع برای شبکه توزیع و کابل های انتقال برق ایجاد نموده، اهمیت رسیدگی به این موضوع را بیشتر می نماید.

اگر چه می توان گفت که در شرایط کنونی پیشگیری از وقوع بادهای شدید و طوفان میسر نیست، اما مدیریت بحران شهرداری اهواز در زمینه مقابله با آن رسالت مهمی را بر عهده خواهد داشت. این که در زمان وقوع چنین حوادث طبیعی شاهد حداقل خسارات مالی و جانی در سطح شهرستان باشیم. از سویی دیگر شناسایی نقاط حادثه خیز در مناطق مختلف و ایمن سازی معابر به رفع مشکلات پیش رو در زمان رخداد بحران های طبیعی کمک شایانی خواهد نمود. جایگزینی درختان درختان موجود در بلوارها با درختان تنومند و گونه های مقاوم در برابر بادهای شدید و طوفان نیز از جمله اقدامات دیگری به شمار می رود که امیدواریم مدنظر مدیریت بحران شهرداری اهواز قرار گیرد.

با تمام آنچه گفته شد بررسی تخصصی و کارشناسی مقوله شکستن درختان و ایجاد خسارات جانی و مالی در ارائه راهکارها و رویکرد مقابله با وضعیت موجود موثر خواهد بود و انتظار می رود تا مدیریت بحران شهرداری اهواز و متولیان حوزه فضای سبز شهری برای این موضوع اهمیت ویژه ای قائل شوند.

بیشتر بخوانید»  سرقت یک طلافروشی در اهواز / یکی از مجروحان حادثه فوت کرد
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  بادهایی که مدیریت بحرانِ شهرداری اهواز را به چالش می کشند + تصویر
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت