امروز

جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۴۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

ای جونم فوتبال!

باران لطیفی بود که همه را عاشق کرد و دوست داشتیم زیر این باران، غبار غم تشتت ،انشقاق و دلخوری ها را از دلها بزداییم،اصلا زیباترین انتقام بود.

بله فوتبال را میگوییم!

وقتی تمام سیاسیون از صدر تا ذیل طی این سالها که ملت زیر فشار های داخلی و خارجی بود و این همه بیانیه و ایده و نامه دادیم مردم متحد شوند،گفتگوهای ملی را آغاز کنیم ،از این برائت کنیم،به آن جسارت کنیم و هر جور میشد قصد نزدیک شدن ملت به هم را داشتیم ،نتوانستیم این کار را انجام دهیم.

به در بسته میخوردیم و حتی برخی جاها بدنبال این حرفها شکاف بیشتر میشد ،بدنبال تجربه های تلخ مردم و کشور از عملکرد برخی از ما حتی فاصله گرفتن ها بخاطر این حرف های اتحاد جویانه بیشتر هم میشد ،یعنی ملت به تلافی غیر واقعی بودن و در لفافه بودن آن خواهش و تمناها عکس آن اتحاد خواهی را انجام میداد،مردم ،طیف ها ،گروهها و هر کس دستی بر آتش داشت،برای اعتراض به وضع موجود و بدست نیامدن اهداف و خواسته هایشان نمیتوانستند اتحادی از خود نشان دهند.

 اما فوتبال توانست!

فوتبال توانست یک ملت را باهم شاد کند!

فوتبال این بار در ملک و مملکت غریب توانست مرد و زنان ما را کنار هم و برای یک هدف گرد آورد و بازتاب این “باهم بودن” همدل و شاد شدن یک ملت بود!

فوتبال اما توانست یک ملت را در داخل و خارج به هم پیوند  زند!

فوتبال توانست بدون آنکه بترسیم استیضاح شویم، بدون آنکه ترس از توبیخ داشته باشیم ،بدون آنکه شادمانی را عیب بدانیم، بیاییم دست بزنیم ،شادی کنیم و برقصیم!

فوتبال توانست “شادمانی” همراه با یکپارچگی را “حق مسلم یک ملت کند” و برای نخستین بار شاهد بودیم هیچ کس نگفت این “شادی حرام” است و باید خانه بر سرشان خراب کرد!

فوتبال توانست کاری کند حتی همان خواننده های لوس آنجلسی “دشمن” ملت را هم ایرانی بحساب بیاوریم و از شنیدن صدایشان لذت ببریم که کاش بتوانستیم با ریتم و آهنگ گوچی و جهانبخش شادانه بخوانیم!

بردن تیم ملی برای خیلی ها فقط بهانه برای شادی نبود ،برای خیلی سلاح بود!

سلاح انتقام ، انتقامی زیبا، بدون جنگ ،بدون خونریزی ،بدون حبس ،بدون حصر و حتی آنها که به گمان ما مخالف شادی بودند هم حق داشتند شریک شادی ما باشند!

چه انتقام زیبایی بهتر از این نمیشود ،همه حتی مخالف و دشمن هم حق دارد شریک این حس خوب باشد اصلا بدنبال شریک میگشتیم تا این شادی را با او قسمت کنیم حتی اگر شریک “عربستان” باشد!

فوتبال باعث شد داغ و درفش گرانی ، ارز و خودرو و بازار را برای لحظاتی هم که شد از یاد ببریم و چه بسا همین شوک تنفسی برای اقتصاد مان شود!

فوتبال بود که نغمه “ام یجیب” را باز یادمان آورد و “یاعلی” گفتن های فردوسی پور و “جونم” گفتن های کوچه بازاری اش را برایمان خواستنی کرد!

فوتبال بود که دشمن، دعا، شریعت، موسیقی ،شادی همه و همه را برای شریک شدن کنار هم جمع کرد!

ای جونم فوتبال!

بهمن شیخی 

شنبه ۲۶خرداد ۹۷

بیشتر بخوانید»  آغاز مسابقات والیبال جام رمضان در شهرستان مسجدسلیمان
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  ای جونم فوتبال!
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت