امروز

جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۵۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

پس از انقلاب اسلامی ابتدای آن که مصادف با جنگ بود بعد از آن دوران سازندگی شروع شد در دوران سازندگی بر خلاف عزیمت آیت الله هاشمی به منطقه و قول مساعد برای ایجاد زیرساخت در منطقه ،عملاً زیرساخت و کار زیربنایی که پاسخگوی نیازهای جامعه امروز منطقه باشد صورت نگرفت.

در دوران اصلاحات هم ایجاد سد و نیروگاه کارون ۳ نتوانست در امروز پاسخگوی نیازهای مختلف این مردم باشد.

در دولت مهرورز هم هیچ زیرساخت قابل قبولی که بتواند مشکلات را حل کنند برای مردم ایذه و باغملک به وجود نیامد اما با ورود مهندس خادمی به مجلس و پیگیری های مجدانه همراه با سماجت ایشان توانست توجه و نظرات دولت اعتدال به این منطقه را جلب کند گرچه باید گفت پیگیری راهکار هم میخواهد و خادمی توانست با ارائه راهکار پیگیر اجرای پروژه شد.

از همان ابتدا بحث انتقال آب مطرح شد، ایجاد طرح های صنعتی هم به جد پیگیری شد،برخی می‌گفتند انتقال آب افسانه است، نمی شود، خادمی نمی تواند ،دولت اعتبار ندارد،این کار قبلا صورت گرفت، اگر آب آمد ریشمان را بدون آب انتقال یافته می‌تراشیم! 

امروز اما با حضور وزیر نیرو و استاندار و هیئت همراه این پروژه عظیم کلنگ زنی شد و همان‌هایی که آیه ی یاس می‌خواندند امروز نمی گویند تلاش ها دستاورد داشت میگویند مجددأ کلنگ زنی شد!

نمی‌گویند چه میزان آب به منطقه می آید میگویند آب نمیخواهیم!

آنها نمی گویند ظرفیت داخلی آب شهرهای  ما حفظ شد و آب انتقالی چه گشایشی بوجود می آورد.

آنها نمیگویند این ظرفیت باید از قبل برای منطقه بوجود می آمد میگویند همه چیز داریم،نمیگویند چه میزان شغل و ثروت تولید میشود، آنها میدانند اگر اینها حل شود دیگر به کدام بهانه مردم دورشان جمع شوند!

آنها نمیگویند فقط سامانه تامین آب پروژه بالغ بر دو هزار میلیارد است که از طریق فاینانس تامین میشود!

میگویند خودمان در زمان تحریم اعتبار داخلی برای پروژه گرفتیم!

آنها نمیگویند۵۸ هزار هکتار از اراضی و باغات منطقه زیر کشت میرود!

میگویند این لوله های انتقال معاند دارد!

ریشه این مخالفت ها بیشتر بر اساس حفظ حیات سیاسی آلترناتیو های انتخاباتی می باشد اگرنه که نقد محکم و تخصصی به عملکرد خادمی دیده نمیشود به همین خاطر بهترین راهکار برای انحراف افکار از دستاوردهای نمایندگی خادمی برجسته کردن مواردی است که ارتباطی به عملکرد خادمی ندارد.

مخالفان جریان خادمی میخواهند مردم نفهمند!

تا صدای این جریان در نطفه خفه شود و ریشه نزند،منفعت مخالفان جریان مهندس خادمی گره در زلف فقر ، نداری و محرومیت منطقه دارد!

هر چه این مردم فقیرتر، گوشهایشان برای تریبونهای مخالفان نیازمندتر و شنواتر!

هر چه زیر ساخت در منطقه کمتر، برای مخالفان ناتوان سواری بر گرده های این مردم سهل تر!

مخالفت ها با خادمی بیشتر یک تقابل تلافی جویانه است در حالیکه وزیر ،استاندار ،مدیرکل طی پروسه های زمانی مختلف به منطقه می آیند مشکلات را بررسی میکنند ،عده ای برخلاف این دستاورد ها برای جامعه ایذه و باغملک با ترفندهای مختلف اقدام به انحراف افکار عمومی می کنند.

در حالی که وزیر برای افتتاح پروژه مهم پا به منطقه گذاشته به جای اینکه مطالبه‌گری از ایشان داشته باشیم و از ایشان بخواهیم که دولت برای بهره‌برداری از پروژه نهایت همکاری را داشته باشد ،مخالفتهای ملفوفانه بیشتر نمود دارد تا ترغیب برای اجرایی شدن پروژه!

عجیب است مگر همین مخالفان فردا نمیخواهند پشت تریبون گلو پاره کنند که میخواهیم چنان کنیم چنین کنیم، میخواهید فردا بگوید مخالفان توسعه دیروز مدافعان پیشرفت امروز منطقه شده اند؟

چرا الان که موقعیت با مردم و منطقه یار است از درب دشمنی و مخالفت ورود میکنید؟

مخالفتها با خادمی و جریان خادمی بخاطر عملگرایی جریان است ،در حالیکه نامیدی از کارگزاران در کل کشور بسیار پررنگ تر از امید به آینده است(این یک واقعیت است) اینجا در ایذه و باغملک روزنه هایی برای برون رفت از مشکلات بوجود آمد که گرگها نمیخواهند ببیند ،خادمی دقیقا محرومیت و ضد توسعه یافتگی را هدف قرار داد و این خوشایند زنجبربافان نیست!

امروز روز خادمی حامیان و توده‌های مردمی حامی خادمی که دل در گرو پیشرفت و توسعه منطقه با کمک پیگیری‌های ایشان دارند باید با یک ارتش مخوف مخفی واپسگرایی مقابله کنند ،انفعال در برابر گرگها ،همدستی با آنان در حاکمیت وضع سابق است حامیان جریان خادمی از لاک دفاعی بیرون بیایند تا بتوانند از انتخاب خود دفاع کنند و چشم به آینده داشته باشند.

این گرگ واپسگرایی سالهاست که با این گله آشناست باید مقابلش با شجاعت و علم و درایت ایستاد.

بیشتر بخوانید»  آنزان ایذه نوار ناکامی ها را پاره کرد
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  این گرگ سالهاست با گله آشناست
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت