اهواز در تابستان ۱۴۰۰ چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت

اهواز در تابستان ۱۴۰۰ چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت

موسی شاعری شهردار اهواز گفت : اهواز در تابستان ۱۴۰۰ چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت

شبکه خبری خوزستان | عصر دیروز -۸ تیر ۱۳۹۹- سید کریم حسینی نماینده مردم در مجلس، رئیس شورای اسلامی شهر اهواز ، سنواتی رئیس شورای اسلامی شهر در معیت شهردار اهواز و معاون فنی عمرانی و برخی مدیران شهرداری از پروژه های عمرانی در سطح شهر بازدید کردند و در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته قرار گرفتند.

در ابتدای این دیدار سید کریم حسینی نماینده مردم شریف اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از شهردار ، شورای شهر اهواز و نیز مجموعه خدوم پرتلاش شهرداری اهواز گفت : طی دو سال اخیر علی رغم مشکلات عدیده مالی ، امکاناتی و اعتباری به وضوح شاهد پیشرفت فیزیکی پروژه های شهری و سرعت بخشیدن به اجرای انها و علی الخصوص پروژه های مسیرهای ارتباطی هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه افزود : ما به نمایندگی از کلیه نمایندگان استان خود از زحمات شهردار ، شورا و مجموعه خدوم شهرداری تشکر و قدردانی می کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد : ان شالله با این تلاش شاهد اجرای پروژه های عمرانی بیشتری در اهواز برای رفاه حال شهروندان اهوازی باشیم.

سنواتی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز طی بازدید از پروژه شهید بندر گفت : ما با اتمام پروژه های ترافیکی در حال اجرا و نیز گلنگ زنی پروژه های جدید شاهد تحول یسیار خوبی در اهواز خواهیم بود و گره های ترافیکی بسیاری در اهواز باز خواهد شد و امسال و سال آینده شاهد ترافیک روان تری در اهواز به همت مجموعه شهرداری وشورا خواهیم بود.

موسی شاعری شهردار اهواز نیز با اشاره به بازدید مهم امروز از دو پروژه کلیدی ترافیک شهری شامل مسیر اتصال پل ششم و تقاطع غیر همسطح شهید بندر گفت : هدف از این بازدید را بررسی روند و سرعت اجرای پروژه‌ها عنوان کرد و افزود : یک توسعه پایدار، مستلزم تقویت زیرساخت ها در همه بخش ها است و این پروژه‌ها نیز برای تقویت زیرساخت های حمل و نقل و ترافیک شهری اهواز در حال اجرا هستند.

شهردار اهواز در ابتدا به مزیت های اجرای مسیر شرقی پل ششم اشاره کرد و گفت: طول این پروژه جمعا به طول ۷/۳ می باشد که قسمت اول از میدان تپه پشت ساختمان راهنمایی تا مسیر ۳۰۰ دستگاه به طول ۳/۲ کیلومتر که تا ۴۰ روز آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و در قسمتی دیگر از ورودی پل ششم تا میدان مهدیس نیز در حال کار و نیز به صورت همزمان مرتفع کردن معارضین هستیم و همانطور که میدانید گذر از معارضین از خود پروژه مشکل تر می باشد.

وی افزود: این پروژه شامل دو لاین ۱۲ متری در طرفین است و با تکمیل آن رینگ شرقی پل ششم کامل شده و به رینگ غربی متصل می شود و عبور وسایل نقلیه سنگین که معمولا محصولات فولادی را بین کارخانجات فولاد خوزستان، فولاد اکسین و گروه ملی منتقل می کنند، و به زیرساخت های شهری آسیب های زیادی وارد می کنند نیز از ترافیک شهری حذف خواهدشد.

وی یادآور شد : شاهد کاهش زمان سفر و مصرف سوخت و آلودگی هوا ، افزایش سرعت تردد، کاهش تصادفات از مزیت های اجرای این پروژه خواهند بود.

شهردار اهواز درباره سرعت اجرای پروژه در تقاطع شهبد بندر گفت : دراین پروژه طی ۵ سال گذشته شاهد اجرای یک فاز بودیم در حالیکه توانستیم با افزایش سرعت و تزریق منابع به پیمانکار از سال گذشته تا کنون سه فاز را اجرایی نماییم .

شهردار اهواز در بازدید از پروژه شهید بندر گفت : پروژه تقاطع شهید بندر بزرگترین تقاطع فعال و چند سطحی جنوب و غرب کشور است که در آن یک وقفه ۵ ماهه به دلیل مشکلات اداری به وجود آمد ولی سریعا مرتفع گردید و در حال حاضر اجرای پروژه با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت می باشد .

وی یادآور شد : در گذشته ما عملیات را فاز به فاز اجرا می کردیم اما الان در حال اجرای دوفاز با یکدیگر هستیم و بدین ترتیب سرعت اجرایی خود را افزایش دادیم.

وی افزود : طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است که با تکمیل این فازهای در دست اجرا ، پروژه شهریور ماه ، زیر بار ترافیکی برود . هر چند از سرعت اجرا راضی نیستیم اما انتظار داریم تا فاز نهایی آن نیز در نوروز ۱۴۰۰ به شهروندان اهوازی تقدیم شود.

شاعری در ادامه با اشاره به اینکه ما برای حل مشکلات ترافیکی اهواز پروژه های مختلفی را در دست اجرا داریم گفت: یکی از این پروژه ها تقاطع چند سطحی در میدان دانشگاه چمران است که با سرعت بسیار خوب توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال پیشرفت می باشد و با اجرای آن شاهد کاهش بار ترافیکی بسیار زیادی در غرب اهواز و هدایت روان آن به شرق و برعکس خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: با گسترش اهواز ، نیاز شهر به اجرای مسیرهای دسترسی سریعتر بیش از پیش احساس می شود و گاهی یک پروژه برای سالها اجرا نمی شود و خسارتی که به زیرساخت های شهر به دلیل اجرا نشدن یک پروژه تحمیل میشود در بسیاری مواقع چندین برابر هزینه اجرای خود پروژه است .

وی گفت: مجموعه شهرداری و شورا در حال حاضر با نگاهی به حال حاضر در حال برطرف کردن همین موانع و با نیم نگاهی با آینده در حال آماده سازی زیرساخت بهتر شهری برای آیندگان در اهواز هستیم.

شاعری در ادامه گفت: به مردم نوید می دهیم که در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ یک به یک پروژه های شهری افتتاح شوند و به بهره برداری برسند.

شهردار اهوازدر پایان گفت : امیدوار هستیم مجموعه اقداماتی که با همت مدیریت شهری شامل شورا وشهرداری و نمایندگان محترم مجلس و مدیریت ارشد استان در حال انجام است در تابستان سال آینده این تلاش ها به ثمر نشسته و اهواز چهره بسیار متفاوت تری نسبت به امروز داشته باشد.

گزارش از : نوید احمدپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *