امروز

جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۳۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

اهالی زاگرس نشین تریبونی برای مطالبه حق خود ندارند | تریبون فرجام خواهی مسجد سلیمان برای معصومیت و مظلومیت مردم کافی نیست | درحال حاضر پیش قراول و پرچم دار اهالی سرزمین لاله های واژگون بختیاری بردوش امینی است | مطالبه گری پیوستگی و اتفاق میطلبد نه دوری از هم

 

دکتر اسماعیل جلیلی مشاور دیوان محاسبات و نماینده دوره پیش حوزه انتخابیه مسجد سلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل در گپ و گفت رسانه ای در مسجد سلیمان بابیان اینکه حضور و ارتباط من با سرزمین مادری ام مختص به وکالت مردم نیست و نبوده مطالبی ارزنده ای را بیان کردند که بخشی از صحبتهای وی بصورت فایل صوتی انتشارداده شد و بخش دیگری نیز در ادامه خواهد آمد.

بی شک دکتر جلیلی یکی از موفق ترین وکلای حوزه های ۴گانه مسجد سلیمان طی یک دوره نمایندگی بوده است ، مدت نمایندگی اش به اعتقاد بنده متاسفانه مصادف شد با دولت چالش برانگیز و آنارشستی که در آن دوران ، اوضاع اقتصادی را اصطلاحا چالش دره عمیق می خوانند ، اگر چه شاید گاهی جلیلی در برآورد انتظارات اقتصادی و پرکردن چاله چوله های حوزه های انتخابیه ناموفق بوده که ناشی از عدم ثبات اقتصادی و هرج و مرج نظام اداری و بی ثباتی اقتصاد کلان کشور بود که تبعات و ادامه آن دولت یازدهم را هم در منگنه و تنگنا قرارداد از طرفی عدم وجود دستیاران و مشاوران کارآمد در حوزه های ۴گانه و… مزید بر علت عدم توفیق یافتگی بود.

ضمن اینکه قابلیتهای فردی و استعداد ذاتی و دانش و توان عملیاتی دکتر جلیلی خود به تنهایی توانست از میان تعداد بسیار بسیار نمایندگان مدعی با سابقه و مالک مجلس و انحصار طلب مجلس قد کشانده و به عنوان نماینده و وکیل این مردم در خطه جنوب خودی نشان دهد.

اسماعیل جلیلی علی رغم مشکلات و ناملایمات و هجمه های ناخواسته توانست در رفع بخش عمده ای از پروژه های عمرانی و زیر ساختی دولت را تحت فشار و آنها را اجرایی کند که در فایل صوتی ایشان به انها اشاره شد ، آنچه حایز اهمیت است قابلیت های فردی جلیلی به عنوان دیپلمات و صاحب نظر در عرصه اقتصاد کشور و یکه تازی وی در محفل مربوطه بود که در گفتگوهای اقتصادی مجلس ، با به چالش کشاندن طرف مناظره کننده برتری مناظره کلام اخر وی بود.

دکتر جلیلی در بعد بین المللی نیز طی یک دوره نمایندگی در هیات نمایندگی بین المجالس حضور موفقی داشتند ، جلیلی طی آن دوره به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان نیز کارنامه موفق و تاثیر گزاری داشتند. وکیل مردم در ۴حوزه انتخابیه با رویکردی جدید و متفاوت با سلف خود با حضور مستمر باب جدیدی را در منطقه گشودند که وکلای مردم در ادوار بعدی ملزم به رعایت و حضور مستمر در بین موکلین خود بشوند ، حتی اگر دسیپلین و موانع و قونین دست و پا گیر دولتی مانع از انجام و اجرای مصوبه ای بشود ولی اطلاع به روز از اوضاع منطقه ، شنیدن درد دل موکلین نیز تسکین آلام آنهاست که در تفکر دکتر جلیلی بود.

حضور مستمر جلیلی بعد از وکالت در بین مردم و ادامه پیگیری مطالبات مردم بارایزنی های خود گویای صداقت و محبوبیت اوست. خود وی معتقد است این مردم نه برای یک دوره نمایندگی بلکه برای همیشه به ما اعتماد کرده اند و باید قدر و منزلت این اعتماد را بدانیم.

بیشتر بخوانید»  مراسم تشیع وتدفین سید الله داد آرین پور پدر شهید،والامقام سید محمدرضا آرین پور روز پنجشنبه مورخ 96/10/21ساعت 10صبح از درب منزل به سوی بهشت رضوان بهبهان

جلیلی پیگیری های ظاهری عبده وند را در مجلس شورای اسلامی ستود و گفت: شاهد فعالیتها و دوندگی های مهندس ظاهری نماینده مردم شریف هستم و چنانچه موردی برای منافع و مطالبات مردم باشد از همکاری با ایشان دریغ نخواهم ورزید ، به دلایل پیشگفت میتوان جلیلی را موفق ترین وکیل اهالی زاگرس نشین در یک دوره نمایندگی دانست.

جلیلی همچنین در ادامه گفت: آنچه این مردم در کشور کم دارند تریبونهای مطالبه گری و روشنگری است ، ما نباید برای به زیر کشاندن فرزندان خود با هم رقابت کنیم ، امروز روزی است که بایستی پیوند های تحکیم و برادری و مودت را مستحکم تر به هم گره بزنیم ، در جای جای کشور و در خانه ملت دیگران فراکسیونهای اقوام برای مطالبه و استحقاق مردمی تشکیل و به صورت زیر بنایی مترصد مطالبات خودند.

اهالی زاگرس گسسته تر از پیش انسجام خاص و موفقی ندارند ، تریبون عبادی سیاسی یکی از فرهیختگان بختیاری در مسجد سلیمان جوابگو نیست حضرت حجت الاسلام والمسلمین امینی تنها پرچم مطالبه را برافراشته و دفینه های گران سنگ اسطوره های ناشناخته زاگرس نشین را معرفی می کند این کافی نیست.

همه اهالی متمکن و سردیار و صاحب منصب سرزمین آب و خاک و کوه و اسطوره باید با پیوستگی و انسجام به دور از خودزنی و تنگ نظری فرزندان خودش را در دستگاه های اجرایی بالا دستی برای معصومیت از دست رفته ، برای احقاق حقوق مردم محروم یاری و حمایت کنند.

بخشی از سرزمین ما بیشترین منابع و ذخایرها و منابع زیر زمینی و ثروت کشور را رقم می زند ، ولی ما جز سیاهی نصیبی نداریم مردم خوب ما بدانند رخت و رخ و روبند بی تفاوتی برای گروهی دلچسب ، مطالبه گری و روشنگری ناخوشایند است.

جلیلی در پایان تاکید داشت با قدم و قلم و طبل و دهل و ساز و کرنا یا قاصدک و کبوتر نامه بر از بلندای کینو تاراز و لیله و منگشت و دنا و دلا هرکس در هر مقامی به یاد داشته باشد وارث خون شهدایی هستیم که فرزندان و دودمان ما در همه ادوار و صفحات تاریخ نشان دادند تا در بدنه ایران بزرگ بودند ، ایران پیوسته فتوحات داشته و در امنیت کامل و ثبات بود با وحدت و همدلی و قانونمند ، مطالبات به حق خود را چه از باب توجه و ترقی منابع انسانی ، زیر ساختهای رفاهی و امکانات زیست محیطی و توسعه و رونق اقتصادی مردم مان را پیگیر باشیم .

گپ و گفتی بود با دکتراسماعیل جلیلی مشاور عالی دیوان محاسبات کشور

پرویزدوید خسروی

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  اهالی زاگرس نشین تریبونی برای مطالبه حق خود ندارند / تریبون فرجام خواهی مسجد سلیمان برای معصومیت و مظلومیت مردم کافی نیست
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت