امروز

سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۲۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

خطیب جمعه شهرک طالقانی

امام جمعه شهرک طالقانی:

باید محدوده دو شهر بندر امام و بندر ماهشهر عادلانه مشخص شود

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: باید محدوده دو شهر بندر امام و بندر ماهشهر به صورت عادلانه مشخص شود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه شهرک طالقانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار با دانشجویان عنوان کرد: باید عناصر جوان و مؤمن و پرانگیزه و انقلابى در بدنه‌‏ دستگاه‏‌های دولتی تزریق شوند، استقرار عدالت، نفى تبعیض و نفى فاصله‏‌هاى طبقاتى جزو آرزوهاى بزرگ است.

وی افزود: قرآن نیز اقامه‌ قسط را مسئله‌ای اصلى و هدف پیغمبران می‌داند، پس همانگونه که ما پیرو راه اسلام و پیغمبران هستیم قطعاً عدالت، یکى از برترین آرمانها و ارزشى است که باید به دنبالش باشیم.

هاشمی ادامه داد: از عوامل پیشرفت انقلاب وجود حکومت، نظام  و دولت انقلابى است و قشرهاى اثرگذار مانند قشرهاى علمى، اجتماعى اعمّ از دانشگاهى، حوزوی، دانشمندان، هنرمندان باید در این زمینه‏‌ها فعال باشند.

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: انقلابى‌گرى به معناى ویرانگرى نیست، انقلابى‌گرى یک مشى صحیح، عاقلانه، پرانگیزه، پرامید و شجاعانه به سمت اهداف والا است؛ این تعریف و معناى انقلابى گرى است و این فقط در بستر و مسیر نظام اسلامى یعنى نظام موجود امکان‏پذیر است؛ خارج از این امکان‏پذیر نیست. انقلابى گرى، ساختارشکنى نیست، تخریب نظام ناشى از انقلاب نیست.

هاشمی با اشاره به فرارسیدن ایام سوگوارى و شهادت امیر مومنان امام على(ع) بیان کرد:۲۱ ماه رمضان مصادف با سالروز شهادت اسوه عدالت و شجاعت، امیر مومنان على(ع) است. تنها شخصیتى که سزاوار و شایسته عهده دار شدن منصب خلافت و امامت مسلمین بعد از رسول گرامى اسلام(ص) بود، چرا که با علم خدایی که به دین و دستورات الهى و شریعت اسلام و عصمتى که در اجرا و ابلاغ احکام الهى داشت، مى‏‌توانست عدالت مدنظر اسلام را به درستى اجرا نماید. عدالتى که صورتى از آن‏‌را در نزدیک به پنج سال خلافت آن حضرت، مسلمانان تجربه کردند و دشمنان تاب نیاورده و او را به شهادت رساندند.

وی شبهای قدر را شب رحمت ، غفران و بیدارشدن از غفلت‌ها دانست و عنوان کرد: از مهم‏ترین شب‏هاى سال که در ماه مبارک رمضان است، «شب قدر» است؛ شبى که قرآن در آن نازل شده و از جهت فضیلت و منزلت برتر از هزار ماه است، شبى که مومنان با اعمال و ادعیه و عبادات و شب زنده دارى باید آن‏‌را قدر بدانند و به تامل و تفکر در اعمال خود پرداخته و با توبه و تضرع به درگاه الهى، مشمول عفو و رحمت واسعه خداوند در این زمان خاص شوند.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره فرارسیدن ۲۹ سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: امام با دو نوع مدیریت «بحران» و مدیریت «راهبردى» به حل و فصل مشکلات و چالش‌‏ها و اداره جامعه اسلامى پرداختند، ایشان ریشه مشکلات جوامع را فقدان تهذیب و تزکیه می‌‏دانستند و تصریح کردند که اکثر مشکلات جامعه از آخوندهاى نامهذب، دانشمندان سازنده سلاح مخرب و دانشمندانى است که توسط بیگانگان تطمیع می‌‏شوند و تأکید می‌کردند که اگر علم درخدمت قدرت و امیال (شهرت، شهوت، طمع ورزى و…) قرارگیرد، سقوط و تباهى جامعه را به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید»  گفتگو با ذاکر اهل بیت حسینه پنج تن آغاجاری حاج سید،محمدحسین دیده بان رئیس آتش نشانی بید بلندبهبهان

وی افزود: حضرت امام خمینى(ره) پیام‌آور عزت مسلمین و ملت ایران در نیم قرن اخیر است، روح و گوهر عزت‌‏طلبى حضرت امام(ره) را مىیتوان در روحیه استکبارستیزى ایشان مشاهده نمود.

وی عنوان کرد: حضرت امام(ره) در طول دوران مبارزه تلاش نمود این حقیقت را براى ملت آشکار کند که راه سرافرازى و عزت و دستیابى به استقلال و آزادى و عدالت، در گروه استقامت و ایستادگى در برابر استکبار جهانى و در راس آن آمریکا جنایتکار است.

هاشمی ادامه داد: حضرت امام(ره) امکان هرگونه تلاش براى نزدیکى و سازش و مصالحه با استکبار را نفى می‌کند و آن‏ را نافى عزت مسلمین می‌دانند، ضمن آن‏که این حرکت را ثمربخش ندانسته و بر این باور است که استکبار از موضع خود کوتاه نخواهد آمد، این نگاه برآمده از آموزه‌‏هاى قرآنى است که خداوند در شرح وضعیت جبهه حق و دشمنان بدان اشاره کرده است.

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: امروزه نیز راه مقابله ملت ایران با زیاده‏‌خواهى دشمنان ملت ایران در ماجراهاى مختلف و به طور خاص در ماجراى برجام تأکید بر حرکت عزت مدارانه حضرت امام خمینى(ره) است که توسط جانشین خلف ایشان، رهبر معظم انقلاب اسلامى دنبال مى‏ شود.

خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی با اشاره به مناسبت انتخاب حضرت امام خامنه‌ای به رهبری عنوان کرد: مقام معظم رهبرى دوره ۲۹ ساله رهبرى خویش پس از امام خمینى را با اقتدار کامل و صیانت دقیق از انقلاب و هدایت آن به‏ سوى اهداف بلند و پشت سرگذاشتن برخى از این اهداف به پیش برد و معلوم شد که ایشان امام دیگرى در تاریخ انقلاب اسلامى است که نشان داد چگونه میتوان راه امام(ره) را در سخت‏‌ترین اوضاعى که دشمنان داخلى و خارجى رقم می‌زنند، طى کرد و موانع را یکى پس از دیگرى کنار زد و توطئه‌‏ها را خنثى کرد و دستاوردهاى جدید را یکى پس از دیگرى به کارنامه انقلاب پویا و بالنده افزود و آمال و آرزوهاى رویایى دشمن را که در دنیاى بدون امام خمینى(ره) شکل‏ گرفته بود، بر هم ریخت.

وی در فراز دیگری از خطبه با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد و بازداشت امام خمینى(ره) توسط رژیم طاغوت خاطر نشان کرد: سالروز خرداد ۴۲ خمیرمایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامى ماست، ملت عزیز باید این خمیرمایه و بذر پربرکت را در عصر عاشوراى [۳۸قمرى‏] جست‏وجو کنند، ملت بزرگ ایران سالروز پانزده خرداد را که یوم‌‏الله است زنده نگه می‌‏دارد و افتخار قیام ملت را که با مشت گره‏‌کرده و خون طاهر خویش در مقابل ستم‏شاهى پهلوى ایستاد و پایه‌‏ى استوار انقلاب اسلامى را ریخت از یاد نمی‌‏برد.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به موضوع اخیر در خصوص حریم و محدوده شهرستان گفت: حریم و محدوده باید قبل از شهرستان شدن بندر امام مشخص شود، باید حریم و محدوده دو منطقه بندر ماهشهر و بندر امام به صورت عادلانه مشخص شود و این یک مطالبه عمومی است ومردم از بلا تکلیفی خارج خواهند شد.

وی افزود: در صورت مشخص نشدن حریم و محدوده از نظر امنیتی شاهد جو متشنج در شهرستان خواهیم بود و اگر حریم و محدوده به صورت عادلانه‌ای تقسیم نشود دچار آسیب اقتصادی و امنیتی جبران ناپذیری خواهیم بود لذا از استاندار محترم خواستاریم که در این زمینه ورود و اقدامات اساسی انجام دهند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:     امام جمعه شهرک طالقانی :  باید محدوده دو شهر بندر امام و بندر ماهشهر عادلانه مشخص شود
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت