امروز

جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۳۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

این خبر را، دو روز دیگر بعنوان تیتر اول جراید و سایتها خواهیم دید.

 

شاید هم، کمی دیرتر
شاید هم چند ماه دیگر

 

اما دیر یا زود، او، خواهد رفت و دیگری، جایش را خواهد گرفت.

 

این آمدن و رفتنها، همیشه بوده،،، همیشه در آمدن افراد، همه شریکند و عامل اصلی، ولی در قصورات و ناکارآمدی ها، همه، غایب و بی تقصیر

 

نام افراد، موضوع بحث ما نیست، چرا که وضعیت فعلی استان، بیش از آنکه متوجه فرد باشد، متوجه ساختار ناقص و عملکرد نابالغ سیستمی است که خوزستان را دچار دهها بیماری مزمن کرده

 

خوزستان
در حال مرگ است، حتی اگر چشمانمان را بر واقعیت ببندیم!!!

 

براستی، عامل سنجش این انتخابها کیست؟ چیست؟ کجاست؟

بر طبق کدامین معیار، کسی استاندار میشود؟ بر اساس کدامین استانداردهای مدیریتی و کدامین مطالعات آکادمیک، مدیریت استان را انتخاب میکنند؟

 

انتخابگران، که هستند؟ آن ته داستان، پشت پرده، نامهای در سایه، که هستند؟ و افراد این سوی پرده، چقدر نقش دارند؟

 

احزاب و اطیاف و منتسبین آنها، در وضعیت بغرنج و نابهنجار فعلی استان، بلا شک، شریکند.اگر کسی و یا طیفی این جمله را بر نمیتابد، لطفا پاسخی منطقی ارائه کند. چرا که تیمها آمدند و رفتند و ما همینیم که بودیم، و حتی بدتر از گذشته.

 

و اما داستان اصفهان، یزد، کرمان و حتی زنجان و اردبیل جور دیگری بود، هر گروه آمد نتیجه اش پیشرفت بود و سال به سال، بهتر و بهتر

 

پس درد، جای دگر است، درد درون استان است،،،، بیش از بودنش در مرکز

 

در خاتمه
یادآوری کنم که دوستی دارم فوق دیپلمه، در حال تحصیل در مقطع کارشناسی، جوان است و پاک، جویای کار است، به حقوق کم هم قانع، قول داده روزی ۲۳ساعت و نیم کار کند و در حد خودش تلاش کند (اما نه در حد نیاز ما خوزستانیها)، قول داده پاک بماند و ایمانش را و لباسش را و ظاهرش را هم در همین وضعیت ساده و خاص و در حد کت و شلوار معمولی حفظ کند و مثلا، مردمی دیده شود، قول داده تا جایی که میتواند (و نه تا جاییکه استان نیاز دارد) با تبعیض مقابله کند، قول داده تا جاییکه میتواند (و نه تا جاییکه آرزوی ماست) مقابل لابیها و فشار گروههای منفعت طلب و پست و منصب خواه، بایستد، قول داده در همه نشستها و جلسات و حسینیه و محلات و شهر به شهر حضور یابد و با مردم حرف بزند، نه یکبار و دوبار بلکه دهها بار (کاری پیش رفت، رفت، پیش نرفت هم نرفت) انتظار معجزه مگر داریم؟

 

قول داده پیگیر کارهای جامانده باشد (مثل حل مشکل سد گتوند، مثل وضعیت مطالبات مردم از موسسات ورشکسته، مثل وضعیت حقوق چندین و چندماهه کارکنان شرکتها و…، مثل تکمیل طرح حذف کلر از تصفیه خانه ها، مثل جذب اعتبارات خاص برای صنایع استان، مثل حمایت از کشاورزان، مثل وضعیت اسفناک ورزش استان، مثل رفع حد بالای بیکاری، مثل اصلاح مشکلات کلان آموزش و پرورش، مثل کنترل آلاینده های صنعتی اطراف شهرها، مثل حل گره به قرن کشیده فاضلاب کلانشهر اهواز، و مثل و مثل و مثل). او، قول داده خوشرو بماند و از این جلسه به آن جلسه برود، قول داده (ولو اسمی و نه عملی) خود را حامی سازمانهای مردم نهاد بداند و در عمل از مشورتهایشان غافل بماند، او قول داده تا وقتی مردم درب استانداری تجمع نکنند از علم و اندیشه سمنها استفاده نکند، او میگوید من نماینده دولت هستم و اگر موضوع انتقال آب مطرح باشد بنده مجری برنامه ها هستم (اصلا او به موضوع مجوز زیست محیطی) و حتی به مستندات علمی مشاور آب خودش و حتی فریاد کشاورزان و فعالان محیط زیست و حتی به ناله نخلداران شهرهای جنوبی و به فریاد هورالعظیم و هورالفلاحیه از شورابه ها و پساب مهاجم به آنها، و به فریاد کارون مورد هجوم ساختمان سازان و به فریاد کرخه و جراحی و مارون و زهره و دز و همه رودهای استان، و به فریادهای جنگلهای دائما در آتش شمال استان ناشی از خشکسالی، به کوچ عشایر از استان و هزار فریاد دیگر توجه نمیکند و اگر توجه کند هم بی فایده است، چرا که او مجری دستورات مرکز است.

دوستم میگوید، او حاضر است استاندار شود، او قول بزرگی داده، او میگوید، من در حد خودم، تلاش میکنم، اما نه در حد نیاز خوزستان

او میگوید، من، خودم را می بینم، و شما نیاز و سقف انتظارات استان را،،،، و این به توانمندیهای من، نه ربط دارد، و نه در اندازه آنهاست.

 

بیشتر بخوانید»  باران اسیدی / قربانیان / سایش شیمیایی / اثرات / راه‌های کنترل

نویسنده
این دوست جوان و پر انرژی را برای چنین مناصبی، پیشنهاد میدهد.

       

 

 

                 علیرضا عامری
                 ۲۴ مهر ماه ۹۶

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  استاندار خوزستان هم تغییر کرد!
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت